Projekt „Internet koju“


Lõuna-Eestis käivitub Baltimaade suurim internetiprojekt.

Kohalike omavalitsuste algatusel ja riikliku sihtfinantseeringu abiga käivitub Tartumaal, Võrumaal, Põlvamaal ja Valgamaal projekt „Internet koju“.

internet-42583_640 - internet-250Eesmärk on ühendada vähemalt 90% majapidamistest valguskaabliga, mille tulemusena jõuab ülikiire internet koju ja töökohta kõigile soovijatele. Projekti viib ellu kohalike omavalitsuste poolt loodud mittetulundusühing Eesti Andmesidevõrk.

Projekti läbiviimise aluseks on kohalike omavalitsuste koostöö ning tarbijate huvi projektiga liituda. Kui seni on olnud hajaasustusega aladel jaotusvõrgu rajamise üheks peamiseks takistuseks majanduslik mittetasuvus, siis täna on majandus- ja kommunikatsiooniministeerium otsustanud rahastada jaotusvõrgu arendamist, mille abil muutub sidevõrkude rajamine majanduslikult teostatavaks. Esimeses etapis on ministeeriumi eelarves perioodil 2018-2019 toetuseks ette nähtud kokku 20 miljonit eurot.

Projekti „Internet koju“ kohta saab lisainfot kodulehelt internetkoju.ee või maakondade projektiga liitunud kohalikest omavalitustest.

ESITA SOOVIAVALDUS LIITUMISEKS (KUNI 31.08.2017)

Allikas: Lõuna-Eestis käivitub Baltimaade suurim internetiprojektLõuna-Eestis käivitub Baltimaade suurim internetiprojekt. Maaleht, 20. juuni 2017

Loe lisaks: Kiire internet liigub tasapisi metsatalude poole, Postimees, 20. juuni 2017

Uudis valla lehes: ALGATATI PROJEKT “INTERNET KOJU”, otepaa.ee, 26. juuni 2017

Eesti on internetikiiruste edetabelis üllatavalt täbaral kohal, Geenius, 12. august 2017